Fakti par hlora lietošanu
Kas ir hlors?
Kairinošā patiesība
Hlors var būt ilgstošs dezinfekcijas veiksmes stāsts, taču realitāte ir tāda, ka pašam procesam, kas nodrošina tik labus rezultātus, ir kairinošs negatīvs aspekts: blakusparādības, kas ir kaitīgas ādai un pārējam ķermenim.
Kad hlors saskaras ar ūdeni, notiek reakcija, kas veido hipohlorskābi. Šī hlorēšanas procesa laikā hipohlorskābe sadala patogēnu šūnu komponentus, lai tos likvidētu.
Šim process notiek, ja baseinu apstrādā ar hloru. Tomēr ar to tas neapstājas. Kad šie savienojumi ir sadalīti, hipohlorskābe savienojas ar tiem, veidojot tā sauktos hloramīnus.
Hloramīni ne tikai šausmīgi smaržo, bet arī samazina brīvā hlora, kas paliek baseinā, potenciālu, kas savukārt kavē hlora spēju vēl vairāk dezinficēt ūdeni. Šī reakcija atvieglo patogēnu izdzīvošanu baseinā un piesārņo to.
Papildus tam, ka hloramīni var izraisīt slimības, tie ir arī viens no komponentiem, kas rada kaitējumu un kairinājumu ādai. Bet tie nav vienīgā problēma.
Hlora ietekme uz krāsni
Hlors nelabvēlīgi ietekmē ne tikai mūsu veselību un ķērmeni, bet arī krāsni un pārējās burbuļvannas komponentes. Standarta piedāvājumā ir iekļautas krāsnis, kuras ir no hlora NEIZTURĪGA nerūsējoša tēraauda (AISI430). Saskarē ar hloru, krāsns tiek neatgriezensiki bojāta.Ja tomēr izvēlaties lietot hloru, jautājiet menedžerim AISI304 hlora izturīgo paku (krāsni, masāžas spraulas, LED lampas un pārējās komonentes no nerūsējoša tērauda)
Cita hlora ietekme uz ādu
Pats hlors, kā arī tā blakusprodukti var dramatiski ietekmēt jūsu ādas ārējo slāni. Dažas no visbiežāk sastopamajām problēmām, kas saistītas ar hlora iedarbību, ir šādas:
Sausa āda – Skābe, kas veidojas, hlora saskarē ar ūdeni, ir dabisks ādas kairinātājs. Jo vairāk laika pavada saskarsmē ar to, jo kairinošāks tas var būt. Papildus tam, ka hlorēts ūdens atver poras, hipohlorskābe pēc būtības izņem dabiskās eļļas no ādas, izraisot sausu, niezošu un kairinātu ādu. Šis efekts var būt pat priekšlaicīgas novecošanās veicinošs faktors.
Izsitumi – Uzskata par kairinošu kontaktdermatītu, izsitumi, kas parasti rodas hlora iedarbības rezultātā, ir hloramīni, kas atrodas baseinā, kas piestiprinās pie ādas pēc ilgstošas iedarbības. Risks ir lielāks atkarībā no ūdenī esošā hlora; tomēr iedarbība var izraisīt sarkanus izsitumus, kā arī iekaisumu, kas var progresēt līdz tulznām vai nātrenei.
Apdegumi – hlora apdegumi ir arī potenciāls risks, saskaroties ar hlorētu baseinu vai burbuļvannu. Šīs bažas vairāk saistītas ar sliktu ventilāciju, kas izraisa gāzes uzkrāšanos; tomēr, ja jūsu āda nonāk saskarē ar baseina hlora blakusproduktiem vai izplūdes gāzēm, jūs varat gūt apdegumus, tulznas un nātreni.
Saasināti stāvokļi – ja jums jau ir paaugstināta jutība, ko izraisījis kāds jau esošs stāvoklis, piemēram, psoriāze, ekzēma vai dermatīts, hlora iedarbība to var pasliktināt. Hlorētā ūdenī esošā hipohlorskābe izraisa turpmāku ādas iekaisumu, kas var izraisīt sāpes, sausumu, apsārtumu, niezi, zvīņošanos vai izsitumus, kas jau ir ādā.
Labākais veids, kā ierobežot hlora kairinājumu
Ja jums pieder privāts baseins vai burbuļvanna, ir pieejamas alternatīvas baseina ķīmiskās vielas. Tie ietver bromu, jonizatorus un ozonatorus. Viņiem joprojām ir nepieciešams hlors, bet daudz mazāk. Vēl viena alternatīva ir PHMB, kam nav nepieciešams hlors. Tomēr šie risinājumi mēdz maksāt vairāk nekā hlors. Bet jūsu veselība var būt tā vērta. Konsultējieties ar speciālistu, lai atrastu labāko variantu.
Lai gan hlors ir efektīvs dezinfekcijas šķīdums, tas nav bez trūkumiem. Ja iespējams, ieteicams izvairīties no hlora; tomēr jums vismaz jāapzinās riski un jādara viss iespējamais, lai ierobežotu kairinājumu, ja tas tiek pakļauts. Ja jums kādreiz ir jautājumi par medicīnisko ādas kopšanu, noteikti konsultējieties ar sertificētu dermatologu.
Informācijas avots: https://coloradospringsdermatologyclinic.com/blog/can-swimming-pool-and-hot-tub-chlorine-harm-your-skin/